ארון קיר הוא לרוב סוג הארונות המקובל ביותר בישראל. ראשית, ארון קיר הינו בטיחותי מאוד. משום שהוא מחובר לקיר בצורה הדוקה אין חשש שהארון יתמוטט או ייפול במהלך רעידת אדמה. שנית, ארון קיר לא פעם משתלב היטב עם החדר ונשאר חלק קבוע מהבית. עם זאת, ישנם גם חסרונות ולא רק יתרונות לשילוב ארון קיר. אחד מהחסרונות הוא שאי אפשר לשנות את העיצוב של ארון קיר. כאשר לא מרוצים מהעיצוב או מהצבע של ארון קיר מסוים קשה מאוד להחליף אותו. חסרון נוסף של ארון קיר הוא שאם אוהבים מאוד את הארון ומרוצים ממנו כאשר עוברים דירה אי אפשר להעביר אותו, כי הוא כאמור מחובר לבית. כך שמה שמהווה יתרון משמעותי אצל ארון קיר מהווה גם חסרון עבורו. אלה ששמים פחות דגש על מראה עיצוב הפנים בבית אולי דווקא יישמחו לעבור לבית בו יש ארון קיר משום שארון זה חוסך קנייה של רהיטים נוספים ומונע התעסקות בעיצוב הבית.

ארון קיר ניתן לרכוש במגוון רחב מאוד של עיצובים. ניתן לבחור ארון קיר בעל דלת הזזה וכמו כן ניתן לבחור ארון קיר עם דלתות שנפתחות כלפי חוץ. משום שארון קיר הוא רהיט קבוע למיד בתוך הבית מומלץ לבחור בארון קיר בעל עיצוב קלאסי ופשוט. כך יהיה ניתן לעצב את החדר בסגנונות שונים וכמו כן, בעת הצורך להחליף את העיצוב של החדר. המטרה של ארון קיר היא שכל העיצובים ישתלבו יחד.

ארון קיר ניתן להשיג במגוון צבעים. גווני עץ בהירים של ארון קיר הם הגוונים אשר סביר להניח ישתלבו בצורה האופטימלית ביותר עם כל עיצוב. ארון קיר בצבעי עץ יוכל להתאים גם לחדר השינה של ההורים, גם לחדר העבודה וגם לחדר השינה של הילדים. כך שמומלץ לבחור בצבע עץ במהלך בחירת ארון קיר.